Адреса: м.Вінниця, вул.Острозького, 32 (І навч. корпус), ауд.234, Телефон: 2-31, kafp234@gmail.comПереглядів: - 5437

Педагогічна практика

Важливою складовою професійної підготовки студентів є педагогічна практика, організація якої перебуває в центрі уваги кафедри педагогіки. З метою удосконалення методики її проведення на кафедрі створена проблемна група викладачів, у результаті діяльності якої розроблена комплексна програма педагогічної практики, що ґрунтується на принципах наступності, системності, комплексності, зв’язку теорії з практикою. Програма пройшла експертизу Науково-методичного центру вищої освіти і рекомендована МОН України для використання у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівнів акредитації.

Викладачі кафедри педагогіки беруть участь в організації та проведенні різних видів педагогічної практики студентів університету: пропедевтичної, позашкільної, виробничої. Крім того, викладачі кафедри (І.Л. Холковська, О.В. Волошина, О.В. Столяренко) керують також навчальною практикою студентів спеціалізації «Соціальна педагогіка». Розроблено чітку систему організації практики: студенти 4 курсу проходять практику в міських центрах соціальної допомоги, на 5 курсі – в загальноосвітніх школах та закладах І-ІІ рівнів акредитації.

До практики в літніх дитячих оздоровчих таборах студенти готуються за посібниками І.Л. Холковської «Організація дозвілля дітей у літньому таборі: Ігри, конкурси, розваги. Випуск 1 і 2» (2006 р., 2012 р.). На заняттях викладачів Л.І. Надкерничної, Л.В. Тимошенко, М.М. Гушеватого, Т.М. Кошолап, Л.С. Бровчак, О.В. Волошиної, Ю.О. Шикової студенти отримують необхідні знання та уміння для проходження позашкільної педагогічної практики. Свідченням цього є запрошення наших студентів на роботу в дитячі оздоровчі табори Вінницької, Одеської областей та Кримської АР.

Позашкільна педагогічна практика

Літо для наших студентів – це не тільки бажаний відпочинок, але й ще одна практика – позашкільна. Завданням цієї практики є організація змістовного культурного дозвілля дітей та молоді в літніх оздоровчих таборах.Позашкільна педагогічна практика – окрема сторінка з життя студента-педагога. Цей вид практики є першим кроком на шляху до професійного самовизначення і становлення майбутнього вчителя. Працюючи вожатими, вихователями у позашкільних дитячих установах, студенти відповідають за життя, безпеку і комфорт своїх вихованців; планують і проводять виховну роботу, організовують дитячий колектив, ведуть гуртки, взаємодіють з батьками та старшими наставниками тощо. Перед студентами-практикантами постає безліч питань: як працювати з дітьми? Як зацікавити їх різними видами діяльності у тій або іншій справі? Як допомогти у розв’язанні складних ситуацій, відповісти на сотні запитань? Що потрібно зробити, аби заслужити довіру дітей, здобути серед них авторитет? На ці та багато інших питань повинен знати відповідь вожатий.

Зважаючи на це, викладачі кафедри разом зі своїми колегами докладають максимум зусиль, щоб студенти отримали належну теоретико-практичну підготовку для роботи зі своїми першими вихованцями. Справи в загоні, змагання, конкурси – все це потребує серйозної підготовки, яка триває протягом семінарських занять, а потім набуває практичної реалізації під час табірного збору, що відбувається на території університету.

На цій сторінці коротко представлено інструктивно-методичний збір, котрий розпочинається по закінченню теоретичного курсу. Студенти разом зі своїми методистами-наставниками об’єднуються в загони і разом проживають три незабутні дні, максимально наближені до табірних. Вони вчаться взаємодіяти один з одним, розв’язувати завдання, творити, пізнавати самих себе. Це магічне дійство, тому що студенти настільки здружуються один з одним, що немає ні суперників, ні конкурентів, є лише один великий і дружній табір, котрий живе спільним життям! Вже кілька років поспіль роботу інструктивно-методичного збору уміло скеровує методист відділу виховної роботи, викладач кафедри педагогіки Бровчак Людмила Сидорівна. Її творчий підхід, організаційні здібності, ентузіазм сприяють оновленню змісту табірного збору, надихають колег та студентів до подальших звершень.

2020 © ВДПУ