Місцезнаходження: вул. Острозького, 32, корпус № 3, 3 поверх, кімн. 323.
Телефон: міський - (0432) 61-67-21, вн. 2-27.
Мельничук Олег Анатолійович – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії.
Народився 15 травня 1968 р. в с. Мельниківці Немирівського району Вінницької області.
У 1994 р. закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю «Історія», а в 2008 році – Київський університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство».
У 1999 р. захистив кандидатську дисертацію «Комнезами незаможних селян на Поділлі (1920-1933 р.)», а в 2010 р. – докторську дисертацію «Діяльність органів соціального страхування в Україні у 20-х – 30-х рр. ХХ ст.». В 2002 р. присвоєно вчене звання доцента, в 2013 р. – професора. З 2014 р. – головний редактор наукового фахового видання «Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія:Історія».
Автор понад 200 наукових та навчально-методичних праць, серед яких: 8 монографій; 4 навчальних та 12 навчально-методичних посібників, більше 100 статей у наукових фахових виданнях.
Пройшов міжнародні стажування у вищих навчальних закладах Австрії, Чехії, Угорщини та Словаччини.
Коло наукових інтересів: соціальна історія України та зарубіжних країн кінця ХІХ–ХХ ст.; історія Поділля ХХ ст.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Історія слов’янських народів; організація та методика написання магістерських робіт з історії; теорія та практика історичного пізнання; організація та методика написання дисертаційних досліджень з історії.
E-mail: istpravo@gmail.com
Зінько Юрій Анатолійович - кандидат історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії, декан факультету історії, етнології і права.
Народився 25 квітня 1956 р. Протягом 1979-1983 рр. навчався на історичному факультеті Вінницького державного педагогічного інституту імені Миколи Островського.
Працює у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського з 1983 р. У 1990 р. закінчив аспірантуру Київського університету імені Т. Г. Шевченка, захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. В 1995 р. присвоєно вчене звання доцента, у 2015 р. – професора.
Автор понад 150 наукових і науково-методичних праць. Головний редактор тому «Звід пам’яток історії і культури України. Вінницька область» та науково-довідкового видання «Пам’ятки історії та культури Вінницької області. Вінниця. (Вінниця, 2016). Головний редактор видання «Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження» (ХХ – ХХХ випуски, 2005-2019 рр.). Заступник редактора наукового фахового видання «Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Історія» та відповідальний редактор збірника наукових праць «Вісник факультету історії, права і публічного управління».
Коло наукових інтересів: Історія Другої світової війни, повсякденне життя українського народу в умовах нацистської окупації, церковно-релігійне життя населення України в радянську добу, історія Поділля й Вінниччини.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Історія слов’янських народів.
Нагороджений Знаком «Відмінник освіти України» (1999 р.), Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (2005 р.), медаллю «За наукові досягнення» (2017 р.). Переможець обласного конкурсу «Людина року» в галузі науки й був занесений на обласну Дошку пошани «Праця і звитяга вінничан» (2009 р.).
Кравченко Павло Миколайович - кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії.
Народився 5 вересня 1957 р. в смт Погребище Вінницької області.
У 1982 р. закінчив Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського, де здобув кваліфікацію вчителя історії і суспільствознавства.
У 1997 р. захистив кандидатську дисертацію «Індустріальне будівництво в Україні (друга половина 20-х – 30-ті рр. ХХ ст.». У 2001 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри всесвітньої історії.
Автор і співавтор понад 150 наукових та навчально-методичних праць, серед яких: 18 монографій, 6 навчальних і 8 навчально-методичних посібників, більш як 70 статей у наукових фахових журналах.
Член Вінницької обласної редколегії з підготовки та видання науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», відповідальний секретар видання та старший науковий редактор науково-редакційної групи книги. Член обласної комісії по реабілітації жертв політичних репресій. Член Координаційної Ради з національно-патріотичного виховання при Вінницькій ОДА. Член Громадської Ради при Вінницькій ОДА. Голова громадської організації «Подільська спадщина». Член спілки журналістів України.
Відмінник освіти України. Заслужений працівник освіти України.
Коло наукових інтересів: тоталітарний режим в Україні, політичні репресії та голодомори на Поділлі.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Нова і новітня історія країн Європи та Америки (1640-1918 рр.); історія міжнародних відносин; тоталітарні режими ХХ ст.
E-mail: pablokk@ukr.net
Неприцький Олександр Анатолійович - кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії.
Народився 11.02.1977 р. у м. Вінниця.
У 1999 р. закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю «всесвітня історія», а в 2009 році – Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю «Менеджмент організацій».У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію «Велика Британія і європейська інтеграція (90-ті рр. ХХ ст.)». В 2008 р. присвоєно вчене звання доцента.
Автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць, серед яких публікації за кордоном та у складі міжнародних авторських колективів.
Пройшов міжнародні стажування у закладах Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини та Молдови.
Коло наукових інтересів: європейська та євроатлантична інтеграція, комунікація, брендинг територій та національний брендинг Польщі.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Новітня історія країн Європи і Америки; історіографія всесвітньої історії; європейські інтеграційні процеси; всесвітня історія сучасного періоду; сучасна історія постіндустріального світу.
E-mail: neprytskyi@gmail.com
Тучинський Віталій Анатолійович - кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії.
Народився 15 вересня 1958 р. в с. Петримани Мурованокуриловецького району Вінницької області.
У 1980 р. закінчив Київський національний університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Історик, викладач історії».
У 1997-2001 рр. навчався в аспірантурі на кафедрі історії України Київського національного лінгвістичного університету. 2002 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Молдовани Півдня України в другій половині XIX- на початку XX ст.:соціально-економічний та культурний розвиток”. У 2004 р. присвоєно вчене звання доцента.
Автор понад 180 наукових та навчально-методичних праць, серед них 5 монографій, 3 навчальних та 10 навчально-методичних посібників, більше 90 статей у наукових фахових виданнях, в т.ч. і закордонних.
Пройшов міжнародне стажування у Гомельському державному університеті ім. Ф.Скорини(Білорусь).
Коло наукових інтересів: українсько-молдовські відносини, історія молдовської національної меншини України; історія Молдавської Автономної Республіки 1924-1940 рр.; історія Поділля.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Історія слов’янських народів; актуальні питання історіографії та джерелознавства; спеціальні галузі наукових історичних знань.
E-mail: tuchinsky_v@ukr.net
Ніколіна Інна Іванівна – заступник декана факультету історії, права і публічного управління з навчальної роботи, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії.
Народилася 12 травня 1981 р. у смт. Вороновиця Вінницького району Вінницької області. У 2004 р. закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю “Педагогіка і методика середньої освіти. Історія” та здобула кваліфікацію магістра-дослідника історії. У 2004 р. вступила до аспірантури при Київському національному лінгвістичному університеті. У 2008 р. успішно захистила кандидатську дисертацію «Загальноосвітня школа України в контексті суспільно-політичного життя 20-х –початку 30-х рр. ХХ століття» З 2013 р. – доцент кафедри всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.
Авторка понад 50 наукових та навчально-методичних праць.
Пройшла міжнародні стажування у вищих навчальних закладах Чехії, Словаччини та Німеччини.
Коло наукових інтересів: освіта України в 20-х – на початку 3-х рр. ХХ ст.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Історія стародавнього світу; історія первісного суспільства; палеоантропологія.
E-mail: istFPPU@gmail.com
Кравчук Олександр Миколайович - кандидат історичних наук, старший викладач кафедри всесвітньої історії.
Народився 11 грудня 1978 р. в м. Вінниці.
У 2002 р. закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія» та здобув кваліфікацію магістра-дослідника історії.
8 жовтня 2007 р. захистив кандидатську дисертацію «Національна політика Чехословацької республіки. 1918-1929 рр.». У 2015 р. присвоєно вчене звання доцента.
Автор понад 200 наукових і навчально-методичних праць, серед яких: 6 монографій, 3 навчальні посібники, 62 статті у наукових фахових виданнях.
Коло наукових інтересів: слов’янознавство, історія Азії та Африки, історія України.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Вступ до історії; нова і новітня історія країн Азії і Африки; сучасні проблеми світового розвитку; актуальні проблеми всесвітньої історії.
E-mail: ol-kravchuk@i.ua
Мазур Інна Віталіївна – заступник декана факультету історії, права і публічного управління з виховної роботи, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії.
Народилась 18 серпня 1980 р. в смт. Вороновиця Вінницького району Вінницької області.
У 2003 р. закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія»
У 2009 р. завершила навчання в аспірантурі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. У 2013 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Губернські міста України: соціально-економічний, суспільно-політичний та етнодемографічний аспекти (перша половина 1920-х років)».
Виконує обов’язки заступника декана факультету історії, права і публічного управління з виховної та соціальної роботи, голови профспілки факультету.
Авторка понад 60 наукових та навчально-методичних праць, серед них 1 монографія, 3 навчальних та 5 навчально-методичних посібників, більше 50 статей у наукових фахових виданнях, в т.ч. закордонних.
Пройшла закордонне стажування на базі вищих навчальних закладів Словаччини, Чехії, Німеччини.
Коло наукових інтересів: військова та середньовічна історія, демографічні процеси України, історія Поділля, урбаністичні процеси.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: Історія середніх віків; історія військового мистецтва.
E-mail: mar-ina@meta.ua